+902322601001
biomedupdate@idu.edu.tr

Canlı Toplantı Programı

Update your knowledge

18 EYLÜL CUMA

  • Tüm Şehitlerimiz ve Gazilerimiz İçin Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız

Açılış Konuşması: Prof.Dr. Bedriye TUNÇSİPER – İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü

Oturum I: TÜBA ÜYELERİ KONFERANSI / 13:00 – 14:00

CANLI YAYIN LİNKİ: shorturl.at/knsH9 (Linke tıkladıktan sonra Anonim Olarak Katıl’a tıklayınız)

Oturum Başkanı: Prof.Dr. Mustafa KOCAKULAK – İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektör Yardımcısı                        

Konuşmacılar

♦   Prof.Dr. Adil DENİZLİ – Hacettepe Üniversitesi / TÜBA Üyesi

 

♦   Prof.Dr. Arzum Erdem GÜRSAN – Ege Üniversitesi / TÜBA Üyesi

 



Oturum II: Biyomalzemeler ve Yapay Organlar / 14:00 – 15:50

CANLI YAYIN LİNKİ: shorturl.at/nrLST (Linke tıkladıktan sonra Anonim Olarak Katıl’a tıklayınız)

Oturum Başkanı: Dr.Öğr.Üyesi Kemal ŞERBETÇİ

Konuşmacılar

♦       Prof.Dr.İlker USTA – Hacettepe Üniversitesi

•       “Ahşap ve Sağlık İlişkisi”

♦       Doç.Dr. Bora GARİPCAN – Boğaziçi Üniversitesi

•       “Biyomimetrik Biyomalzemeler”

♦       Doç.Dr. Ali AKPEK – Gebze Teknik Üniversitesi

•       “Yapay Organ Biyofabrikasyonu için Yeni Yaklaşımlar”

♦       Dr.Öğr.Üyesi Murat Şimşek – İnönü Üniversitesi

•       “Nanofibröz Biyomalzemeler”

♦       Dr.Öğr.Üyesi Evren Kılınç – Acıbadem Üniversitesi

•       “Tekstil Ürünleri Kullanılarak Giyilebilir Biyosensörler”



Oturum III: Tıbbi Cihaz Düzenlemeleri / 16:00 – 18:00

CANLI YAYIN LİNKİ: shorturl.at/wAFL0 (Linke tıkladıktan sonra Anonim Olarak Katıl’a tıklayınız)

Oturum Başkanı: Dr. Tuncay BAYRAK – TİTCK (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu)

 

Konuşmacılar

♦     Işıl SOYLU – TİTCK (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu)

•  “Tıbbi Cihaz Piyasaya Arz Süreçleri ve Mevzuatı”

♦     Serian DOMA – UDEM Uluslararası Belgelendirme A.Ş.

•  “Tıbbi Cihazların Uygunluk Değerlendirmesi”

♦     Ömer Faruk KURU – TİTCK (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu)

•  “Tıbbi Cihazlarda Kayıt ve İzlenebilirlik”

♦     Funda Güler ÖZDİLER ÇOPUR – Medtronic Medikal Teknoloji Ticaret Limited Şirketi

•  “Tıbbi Cihaz Geri Ödeme ve Pazara Erişim”

♦     Ceren BORA ORÇUN –  Türk Patent ve Marka Kurumu

•  “Tıbbi Cihazlarda Fikri Mülkiyet Hakları”

♦     Umman AĞZITEMİZ – Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

•  “Şehir Hastanelerinde Tıbbı Cihaz Planlama Süreci”




19 EYLÜL CUMARTESİ

Oturum I: Yeni Tanı ve Tedavi Uygulamaları (Lazer Uygulamaları, Yapay Zeka, Biyobaskılar) / 09:00 – 12:00

CANLI YAYIN LİNKİ: shorturl.at/buwAU (Linke tıkladıktan sonra Anonim Olarak Katıl’a tıklayınız)

Oturum Başkanı: Dr.Öğr.Üyesi Gizem Kaleli Can                           

Konuşmacılar

♦     Prof.Dr. Alpay ÖZCAN – Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

•   “MRG Tabanlı Kanser Görüntülemede Yapay Zeka”

♦     Doç.Dr. Pınar Yılgör HURİ – Ankara Üniversitesi

•   “Kas İskelet Doku Rejenerasyonu için 3B Biyobaskı”

♦     Dr. Buğra AYAN – Penn State Üniversitesi, ABD

•   “Biyobaskı Teknolojileri”

♦     Dr. Mustafa Kemal RUHİ – North Carolina Üniversitesi, ABD

•   “Protoporfirin IX-tabanlı Floresan Rehberli Tümör Rezeksiyonu ve Kanserin Fotodinamik Tedavisi”

♦     Dr.Öğr.Üyesi Buğrahan BAYRAM – Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

•   “Sağlıkta Yapay Zekâ Uygulamalarından Beklentiler”

♦     Dr.Öğr.Üyesi Nermin Topaloğlu AVŞAR – İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

•   “Lazer cihazlarının kanser ve enfeksiyon hastalıkları üzerindeki terapötik etkisi”

♦     Dr.Öğr.Üyesi Murat DEMİRER – Işık Üniversitesi

•   “Nöroteknoloji, Elektronik ve Enformatikte Son Gelişmeler”

♦     Dr.Öğr.Üyesi Serhat Tozburun – İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi / Dokuz Eylül Üniversitesi

•   “The stretched-pulse mode-locked laser technology for Optical Coherence Tomography”



Oturum II: Biyomedikal Sektör Uygulamalarından Özel Konuklarımız / 12:00 – 13:00

CANLI YAYIN LİNKİ:   shorturl.at/duzEN (Linke tıkladıktan sonra Anonim Olarak Katıl’a tıklayınız)

Oturum Başkanı: Dr.Öğr.Üyesi Engin BAYSOY

Konuşmacılar

♦     Dr.Öğr.Üyesi Emin Aksoy – Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi / CASE

•   “Tıbbi Simülasyon Modüllerinin Önemi ve Biyomedikal Mühendisliğinin Rolü”

♦     Biyomedikal Yük. Mühendisi Mustafa Kemal ALTINEL – EPS / İş Geliştirme Müdürü

•   “Koku Endüstrisinde Biyomedikal Mühendisliği Uygulamaları”

♦     Biyomedikal Yük. Mühendisi Gökhan SEZGİNER – Johnson & Johnson / Ürün Müdürü

•   “Çağımızın Hastalığı Atriyal Fibrilasyon Tedavisinde Kullanılan Teknolojiler”

♦     Biyomedikal Yük. Mühendisi Başak BAŞAR – Philips Healthcare GmbH / Almanya / Uygulama ve Eğitim Uzmanı

•   “Kardiyoloji, Elektrofizyoloji, Radyoloji ve Damar Cerrahi alanlarında kullanılan minimal-invaziv cihazlar”



Oturum III: Özet Bildiri Sunumları / 13:00 – 15:00

CANLI YAYIN LİNKİ:   shorturl.at/cqCZ8 (Linke tıkladıktan sonra Anonim Olarak Katıl’a tıklayınız)

A Salonu

♦     Başak DALBAYRAK – Boğaziçi Üniversitesi

•   “Creating a 3D Neuronal-Culture Using Alginate and Collagen Hydrogels Optimal For Neuronal Survival And Axon Growth”

♦     Cenk DAĞLIOĞLU – İzmir Yüksek Teknolojisi Enstitüsü

•   “Gelecekteki Bir Strateji Olarak Kanser Tedavisinde Biyonanomalzemeler”

♦     Gizem Kaleli CAN – İzmir Demokrasi Üniversitesi

•   “The Effect of Plasma Treatment Parameters on Antibacterial and Antifungal Activity of Plasma Polymerized Diethyl Phosphite Thin Films”

♦     Mustafa UYĞUN – Dokuz Eylül Üniversitesi

•   “Dokularda Ultrasonla Sıcaklık Ölçümü Ve Çok Katmanlı Dokularda Dönüş Sinyallerinin Sıcaklıkla Değişimi”

♦     Mert ŞEN – Dokuz Eylül Üniversitesi

•   “Automatıc Assestment Of Human Sperm Images Wıth Capsule Networks”

♦       Cenk DAĞLIOĞLU – İzmir Yüksek Teknolojisi Enstitüsü

•   “Kanser Tedavisinde Biyonanomalzemelerin Terapötik Etkileri”

♦       Gizem Kaleli CAN – İzmir Demokrasi Üniversitesi

•   “Affinity biosensors for phenylketonuria diagnosis: A review of bioreceptors and transducers strategies”

♦       Ahmet Çağdaş SEÇKİN – Adnan Menderes Üniversitesi

•   “Multi-Mode Sensor Glove Design and Biosignal Data Collection”



Oturum IV: Özet Bildiri Sunumları / 15:00 – 17:00

CANLI YAYIN LİNKİ:    shorturl.at/ilAGT  (Linke tıkladıktan sonra Anonim Olarak Katıl’a tıklayınız)

A Salonu

♦           Dilan YILMAZ – Dokuz Eylül Üniversitesi

•   “Ultrasound Signals For Temperature Measurement In A Tıssue Model”

♦           Melda BÜYÜKÖZ – İzmir Demokrasi Üniversitesi

•   “Nerve Guıdance Conduıts For Spınal Cord Injury”

♦           Ceyhun KIRIMLI – Acıbadem Mehmet Ali aydınlar Üniversitesi

•   “Performance Comparison Of 2 Different Battery Powered Mobile Antenna Analyzers And One Dedicated Mobile Open Source Qcm Platform”

♦           Sitem Merve ŞAHİN – Yeditepe Üniversitesi

•   “Düşük Frekanslı Sonoforez Cihazıyla Tramadol Hidrojelin Transdermal İlaç Salımı”

♦           Ali BERKOL – Yücelen Grup ve Bites Savunma

•   “Deep Learning Applications in Prostate Cancer Prognosis and Detection”

♦           Dicle ERDEN – Pamukkale Üniversitesi

•   “Hibrit Nanobiyomalzemeler Kullanılarak Kemik Doku İskelelerinin Geliştirilmesi Ve Karakterizasyonu”

♦           Salih ÇELİK – Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

•   “Beyin Manyetik Rezonans Görüntülerindeki Tümörlü Dilimlerin Özellik Mühendisliği İle Optimize Edilen Transfer Öğrenmesiyle Tespiti”

♦           Seval UĞURLU – İzmir Demokrasi Üniversitesi

•   “Magnetic Resonance Imaging Compatible Biomaterıals For Realization Of Interventional Operations”



Oturum V: Bildiri Poster Sunumları / 15:00 – 17:00 Arasında Paralel bir Oturumda Yapılacaktır.

C Salonu

CANLI YAYIN LİNKİ:    shorturl.at/qrFSX  (Linke tıkladıktan sonra Anonim Olarak Katıl’a tıklayınız)

Poster Sunumları İçin TIKLAYIN



Oturum VI: Özet Bildiri Sunumları / 13:00 – 15:00

B Salonu

 

♦     Şeyma YOL –  Medicalpark İzmir Hastanesi

•   Iot Tabanlı Isı-Nem Takip Projesi”

♦       Ahmet Fatih YURAN –  Afyon Kocatepe Üniversitesi

•   “Hastaya Özgü Gözenekli Alçı Tasarımı Ve 3d Yazıcı İle Üretimi”

♦        Murat Can YILDIZ – Kocaeli Üniversitesi

•   “Otomatik Western Blot Cihazı Tasarımı”

♦        Uğur Şahin – TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

•   “ IoT Tabanlı Kablosuz Polisomnografi Cihazı Tasarımı”

♦       Mehmet Cem ÇATALBAŞ – Ostim Teknik Üniversitesi

•   “Covid-19 İçin Düşük Maliyetli Taşınabilir Ventilatör Sisteminin Prototipi”



Oturum VII: Özet Bildiri Sunumları / 15:00 – 17:00

B Salonu

 

♦       Ahmet Fatih YURAN – Afyon Kocatepe Üniversitesi

•   “Görme Engelliler İçin 3 Boyutlu Braille Metin Baskısı”

♦      Elif GÖKOĞLAN – Pamukkale Üniversitesi

•   “Grafen Tabanlı Alan Etkili Biyosensör (FEB) Platformu Tasarımı”

♦        Ebru ALTINKURT – Marmara Üniversitesi

•   “Sanal Ortamda Elektromiyogram Tabanlı El Rehabilitasyon Uygulaması Geliştirme”

♦       Yasemin DEMİREL – Pamukkale Üniversitesi

•   “Ayak, Ayak Bileği, Diz, Kalça Ortezi (Hkafo) Üzerinde İyileştirme Çalışmaları”

♦       Metin YILDIZ – İzmir Demokrasi Üniversitesi

•   “Uyku Apnesi Tespitinde Yenilikler”