+902322601001
biomedupdate@idu.edu.tr

Umman AĞZITEMİZ – Biyografi

Update your knowledge

Umman AĞZITEMİZ

Sağlık Bakanlığı

1980 yılında Mersin’in Mut ilçesinde doğdu. İlkokul 1 ve 2. Sınıfları Manisa Akhisar’da 3,4 ve 5. Sınıfları Kayseri’de okudu. Orta, lise ve üniversite eğitimini Ankara da tamamladı. 2005 yılında Başkent Üniversitesi Biyomedikal Mühendislik bölümünden mezuniyetinin hemen ardından askerlik görevini tamamladı.

Mega Medikal San. ve Tic. Ltd. Şti .’de 1,5 yıl biyokimya cihazları Teknik Servis Mühendisliği, Optronik Optik Elektronik Cih. San. Ve Tic. Ltd. Şti. elekron mikroskopları bölümünde 3,5 yıl Teknik Servis ve Satış Mühendisliği, Barco NV şirketinde 2 yıl medikal monitörlerin Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerden sorumlu İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. 2013 yılında atandığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Kurum Başkan Yardımcılığı Tıbbi Cihaz Denetim Daire Başkanlığında 1 yıl boyunca Ürün Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı.

Halen 2014 yılında atandığı Sağlık Yatırımlı Genel Müdürlüğü Medikal ve İşletme Planlama Daire Başkanlığında Medikal Planlama birim sorumlusu-Sağlık Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan şehir hastanelerinin tıbbi cihaz planlaması, tıbbi cihaz dağılımlarının-konfigürasyonlarının belirlenmesi ile teknik özelliklerinin revizyonu görevleri arasındadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.